187 Views

June 15: Manati, Puerto Rico (DAZN)

Title fight: Subriel Matias vs. Liam Paro, 12 rounds, for Matias’ IBF junior welterweight title

Angel Fierro vs. Alfredo Santiago, 10 rounds, junior welterweights

Yankiel Rivera Figueroa vs. Victor Efrain Sandoval, 10 rounds, flyweights

tephanie Pineiro Aquino vs. Diana Tapia Castro, 10 rounds, women’s welterweights

William A. Ortiz-Rivera vs. Luis Gonzalez Colon, 6 rounds, welterweights

June 15: Las Vegas (Prime Video)

Title fight: Gervonta Davis vs. Frank Martin, 12 rounds, for Davis’ WBA lightweight title

Title fight: David Benavidez vs. Oleksandr Gvozdyk, 12 rounds, for the vacant WBC interim light heavyweight title

Gary Antuanne Russell vs. Alberto Puello, 12 rounds, junior welterweights

Carlos Adames vs. Terrell Gausha, 12 rounds, middleweights

June 15: London

Title fight: Chris Billam-Smith vs. Richard Riakporhe, 12 rounds, for Billam-Smith’s WBO cruiserweigfht title

Isaac Chamberlain vs. Jack Massey, 12 rounds, cruiserweights

Ben Whittaker vs. Eworitse Ezra Arenyeka, 10 rounds, light heavyweights

Francesca Hennessy vs. Dorota Norek, 8 rounds, women’s bantamweights

Dan Azeez vs. Hrvoje Sep, 8 rounds, light heaviweights

June 21: Las Vegas (ESPN+)

Title fight: Rafael Espinoza vs. Sergio Chirino, for Espinoza’s WBO featherweight title

Andres Cortes vs. Abraham Nova, 10 rounds, junior lightweights

Troy Isley vs. Javier Martinez, 10 rounds, middleweights

Emiliano Vargas vs. Jose Zaragoza, 8 rounds, junior welterweights

June 27: Indio, California (DAZN)

Darius Fulghum vs. Ronald Ellis, 10 rounds, super middleweights

June 29: Miami (ESPN/ESPN+)

Title fight: Teofimo Lopez vs. Steve Claggett, 12 rounds, for Lopez’s WBO junior welterweight title

Robeisy Ramirez vs. Brandon Leon Benitez, 10 rounds, featherweights

Yan Santana vs. Brandon Valdes, 10 rounds, featherweights

Rohan Polanco vs. Luis Hernandez Ramos, 8 rounds, welterweights

Nico Ali Walsh vs. Sona Akale, 8 rounds, middleweights

Euri Cedeno vs. Dormedes Potes, 8 rounds, middleweights

Lorenzo Medina vs. Colby Madison, 6 rounds, heavyweights

Bryan Polaco vs. Richard Acevedo, 6 rounds, middleweights

June 29: Glendale, Arizona (DAZN)

Title fight: Juan Francisco Estrada vs. Jesse “Bam” Rodriguez, 12 rounds, for Estrada’s WBC junior bantamweight title

Arturo Popoca vs. Danny Barrios Flores, 10 rounds, junior featherweights

Sunny Edwards vs. Adrian Curiel, 12 rounds, flyweights

Yamileth Mercado vs. Ramla Ali, 10 rounds, women’s junior featherweights

May 4: Las Vegas (Prime PPV and DAZN PPV)

Title fight: Canelo Alvarez vs. Jaime Munguia, 12 rounds, for Alvarez’s super middleweight undisputed championship

Brandon Figueroa vs. Jessie Magdaleno, 12 rounds, for Figueroa’s WBC interim featherweight title

Mario Barrios vs. Fabian Andres Maidana, 12 rounds, for Barrios’ WBC interim welterweight title

Title fight: Eimantas Stanionis vs. Gabriel Maestre, 12 rounds, for Stanionis’ WBA “regular” welterweight title

Jesus Alejandro Ramos Jr. vs. Johan Gonzalez, 10 rounds, junior middleweights

Vito Mielnicki Jr. vs. Ronald Cruz, 10 rounds, junior middleweights

Damien Vazquez vs. Alan Picasso Romero, 8 rounds, junior featherweights

Gabriel Gollaz Valenzuela vs. Jose Angulo, 8 rounds, junior welterweights

William Scull vs. Sean Hemphill, 8 rounds, super middleweights

Jabin Chollet vs. Julian Bridges, 6 rounds, lightweights

Adrian Torres vs. Arsen Poghosyan, 6 rounds, lightweights

May 4: Osaka, Japan

Title fight: Emmanuel Rodriguez vs. Ryosuke Nishida, 12 rounds, for Rodriguez’s IBF bantamweight title

Teru Nobita vs. GuiMing Li, 8 rounds, bantamweights

Hisayuki Kinjo vs. Daisuke Yokoyama, 4 junior flyweights

Ryuta Kinjo vs. Hiromu Tadokoro, 4 rounds, junior featherweights

Shota Torii vs. Ippei Kataoka, 4 rounds, welterweights

Akihiro Kudo vs. Yukahiro Suzuki, 4 rounds, junior bantamweights

Yota Sato vs. Haruka Hokamura, 4 rounds, featherweights

Yudai Masumoto vs. Ruin Odani, 4 rounds, junior featherweights

May 6: Tokyo (ESPN/ESPN+)

Title fight: Naoya Inoue vs. Luis Nery, 12 rounds, for Inoue’s junior featherweight undisputed championship

Title fight: Takuma Inoue vs. Sho Ishida, 12 rounds, for Inoue’s WBA bantamweight title

Title fight: Jason Moloney vs. Yoshiki Takei, 12 rounds, for Moloney’s WBO bantamweight title

Title fight: Seigo Yuri Akui vs. Taku Kuwahara, 12 rounds, for Yuri Akui’s WBA flyweight title

TJ Doheny vs. Bryl Bayogos, 10 rounds, junior featherweights

May 11: Perth, Australia (ESPN/ESPN+)

Title fight: Vasiliy Lomachenko vs. George Kambosos Jr., 12 rounds, for the vacant IBF lightweight title

Carlos Cuadras vs. Andrew Moloney, 12 rounds, for Cuadras’ WBC interim junior bantamweight title

Title fight: Nina Hughes vs. Cherneka Johnson, 10 rounds, for Hughes’ WBA women’s bantamweight title

Imam Khataev vs. Ricards Bolotniks, 10 rounds, light heavyweights

Joseph Goodall vs. Faiga Opelu, 10 rounds, heavyweights

Hemi Ahio vs. Lucas Browne, 8 rounds, heavyweights

May 11: Cardiff, Wales (Peacock)

Title fight: Jessica McCaskill vs. Lauren Price, 10 rounds, for McCaskill’s WBA women’s welterweight title

Rhys Edwards vs. Thomas Patrick Ward, 10 rounds, featherweights

Kane Shepherd vs. Ishmael Ellis, 6 rounds, junior lightweights

Moses Jolly vs. TBA, 6 rounds, heavyweights

Mark Jeffers vs. TBA, 6 rounds, super middleweights

Hughie Fury vs. TBA, 8 rounds, heavyweights

Kyran Jones vs. Lewis Howells, 4 rounds, super middleweights

May 11: Aguascalientes, Mexico (DAZN)

Eduardo Hernandez vs. Daniel Lugo, 10 rounds, junior lightweights

Title fight: Erika Cruz vs. Nazarena Romero, 10 rounds, for Cruz’s WBA women’s junior featherweight title

May 18: Riyadh, Saudi Arabia

Title fight: Oleksandr Usyk vs. Tyson Fury, 12 rounds, for the undisputed heavyweight championship

Title fight: Joe Cordina vs. Anthony Cacace, 12 rounds, for Cordina’s IBF junior lightweight title

Title fight: Jai Opetaia vs. Mairis Briedis, 12 rounds, for the IBF vacant cruiserweight title

Agit Kabayel vs. Frank Sanchez, 10 rounds, heavyweights

Mark Chamberlain vs. Joshua Oluwaseun Wahab, 10 rounds, lightweights

Sergey Kovalev vs. Robin Sirwan Safar, 10 rounds, cruiserweights

Isaac Lowe vs. Hasibullah Ahmadi, 8 rounds, featherweights

David Nyika vs. Michael Seitz, 8 rounds, cruiserweights

Moses Itauma vs. Ilja Mezencev, 8 rounds, heavyweights

May 18: San Diego, California (ESPN/ESPN+)

Title fight: Emanuel Navarrete vs. Denys Berinchyk, 12 rounds, for the vacant WBO lightweight title

Giovani Santillan vs. Brian Norman Jr., 12 rounds, welterweights

Richard Torrez Jr. vs. Brandon Moore, 8 rounds, heavyweights

Charlie Sheehy vs. Manuel Jaimes, 8 rounds, lightweights

Alan Garcia vs. Wilfredo Flores, 8 rounds, lightweights

Jonathan Lopez vs. Edgar Ortega, 8 rounds, featherweights

May 24: Rzeszow, Poland

Title fight: Lukasz Rozanski vs. Lawrence Okolie, 12 rounds, for Rozanski’s WBC bridgerweight title

May 25: Leeds, England (DAZN)

Josh Taylor vs. Jack Catterall, 12 rounds, junior welterweights

Cheavon Clarke vs. Ellis Zorro, 12 rounds, for the vacant British cruiserweight title

Paddy Donovan vs. Lewis Ritson, 10 rounds, welterweights

Gary Cully vs. Francesco Patera, 10 rounds, lightweights

George Liddard vs. TBA, 8 rounds, middleweights

Giorgio Visioli vs. Sergio Odabai, 6 rounds, junior lightweights

May 25: Quebec, Canada (ESPN+)

Christian Mbilli vs. Mark Heffron, 10 rounds, super middleweights

Arslanbek Makhmudov vs. Junior Fa, 10 rounds, heavyweights

Wilkens Mathieu vs. TBA, 6 rounds, super middleweights

Mehmet Unal vs. TBA, 6 rounds, light heavyweights

Alexandre Gaumont vs. TBA, 8 rounds, midldeweights

Luis Santana vs. TBA, 8 rounds, lightweights

Christopher Guerrero vs. TBA, 8 rounds, welterweights

Jhon Orobio vs. TBA, 6 rounds, lightweights

May 25: Copenhagen, Denmark

Title fight: Dina Thorslund vs. Seren Cetin, 10 rounds, for Thorslund’ s WBC and WBO bantamweight titles

April 13: Corpus Christi, Texas (ESPN/ESPN+)

Jared Anderson vs. Ryad Merhy, 12 rounds, heavyweights

Efe Ajagba vs. Guido Vianello, 10 rounds, heavyweights

Robson Conceicao vs. Jose Ivan Guardado, 8 rounds, junior lightweights

Julian Delgado vs. Juan C. Tamez, 4 rounds, middleweights

Ruben Villa vs. Cristian Cruz Chacon, 10 rounds, featherweights

John Rincon vs. Yainiel Alvarez, 6 rounds, welterweights

Abdullah Mason vs. Ronal Ron, 8 rounds, lightweights

Charly Suarez vs. Luis Coria, 8 rounds, junior lightweights

Jalan Walker vs. Alejandro Guerrero, 8 rounds, junior lightweights

Ali Feliz vs. Anthony Woodson III, 4 rounds, heavyweights

April 13: Santa Fe, Argentina

Tobias Reyes vs. Sixto Dionel Perez, 10 rounds, flyweights

Victoria Noelia Bustos vs. Edith Soledad Matthysse, 10 rounds, women’s junior lightweights

Matias Joel Pogonza vs. Diego Dario Lescano, 4 rounds, welterweights

Tiago Dylan Gonzalez vs. Daniel Rodolfo Gomez, 4 rounds, junior flyweights

Matias Ezequiel More vs. Braian Damian Gomez, 4 rounds, super middleweights

April 13: Osaka, Japan

Miel Fajardo vs. Thanongsak Simsri, 12 rounds, junior flyweights

Toshiki Shimomachi vs. Tulio Dekanarudo, 10 rounds, junior featherweights

Yusei Yamazaki vs. Worawatchai Boonjan, 8 rounds, junior featherweights

Kanta Fukui vs. New Thunder Teruya, 8 rounds, junior lightweights

Suguru Urasaki vs. Ryo Akazawa, 4 rounds, junior bantamweights

Masamune Nishimura vs. Nobuki Matsumura, 4 rounds, strawweights

Ryoya Onuma vs. Hiroki Yamamichi, 4 rounds, junior welterweights

Masahiro Misho vs. Shodai Hori, 4 rounds, welterweights

April 20: New York

Title fight: Devin Haney vs. Ryan Garcia, 12 rounds, for Haney’s WBC junior welterweight title

Arnold Barboza Jr. Sean McComb, 10 rounds, junior welterweights

Bektemir Melikuziev vs. Pierre Dibombe, 10 rounds, super middleweights

John Ramirez vs. David Jimenez, 12 rounds, for the WBA vacant interim junior bantamweight title

Charles Conwell vs. Nathaniel Gallimore, 10 rounds, junior middleweights

April 20: London

Sam Noakes vs. Yvan Mendy, 12 rounds, lightweights

Henry Turner vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights

Andrew Cain vs. Darwing Martinez, 8 rounds, bantamweights

Aloys Youmbi vs. Pablo Oscar Natalio Farias, 8 rounds, cruiserweights

Steven Cairns vs. Jonatas Rodrigo Gomes de Oliveira, 6 rounds, lightweights

Jack Oliphant vs. Remi Scholer, 6 rounds, junior middleweights

Billy Adams vs. Mark Butler, 4 rounds, junior lightweights

Sam King vs. Artjom Spatar, 4 rounds, middleweights

April 27: Fresno, California (DAZN)

Jose Ramirez vs. Rances Barthelemy, 12 rounds, junior welterweights

Vergil Ortiz Jr. vs. Thomas Dulorme, 10 rounds, junior middleweights

April 27: Liverpool, England (DAZN)

Peter McGrail vs. Marc Leach, 10 rounds, junior featherweights

Title fight: Beatriz Ferreira vs. Yanina del Carmen Lescano, 10 rounds, for IBF vacant women’s lightweight title

Pat McCormack vs. Williams Andres Herrera, 10 rounds, welterweights

Junaid Bostan vs. Jack Martin, 10 rounds, junior middleweights

Joe McGrail vs. Ryan Walker, 8 rounds, featherweights

Maisey Rose Courtney vs. TBA, 8 rounds, women’s flyweights

Frankie Stringer vs. TBA, 6 rounds, lightweights

Hamza Uddin vs. Santiago San Eusebio, 6 rounds, junior bantamweights

JANUARY 2024
Jan. 6, 2024: Las Vegas (DAZN)

Vergil Ortiz Jr. vs. Fredrick Lawson, 12 rounds, junior middleweights

Ohara Davies vs. Ismael Barroso, 12 rounds, for the vacant WBA interim junior welterweights title

Raul Curiel vs. Elias Diaz, 10 rounds, welterweights

Arnold Barbosa Jr. vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights

Emiliano Gandara vs. Isaac Matamoros, 4 rounds, junior middleweights

Jonathan Canas vs. Jameel Hooper, 4 rounds, lightweights

Jan. 13: Quebec City, Canada (ESPN/ESPN+)

Title fight: Artur Beterbiev vs. Callum Smith, 12 rounds, for Beterbiev’s WBC, WBO and IBF light heavyweight titles

Title fight: Jason Moloney vs. Saul Sanchez, 12 rounds, for Moloney’s WBO bantamweight title

Christian Mbilli vs. Rohan Murdock, 12 rounds, super middleweights

Imam Khataev vs. Rodolfo Gomez Jr., 10 rounds, light heavyweights

Christopher Guerrero vs. Sergio Garcia Herrera, 8 rounds, welterweights

Mehmet Unal vs. Dragan Lepei, 8 rounds, light heavyweights

Leila Beaudoin vs. Elizabeth Chavez Espinoza, 8 rounds, women’s junior lightweights

Moreno Fendero vs. Victor Hugo Flores, 4 rounds, super middleweights

Wilkens Mathieu vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

Jan. 13: Oost-Vlaanderen, Belgium

Femke Hermans vs. TBA, 6 rounds, women’s junior middleweights

Bilal Laggoune vs. TBA, 6 rounds, heavyweights

Apty Shabouev vs. Sebastijan Saciri, 6 rounds, middleweights

Rasul Magomadov vs. TBA, 6 rounds, super middleweights

Vasile Usturoi vs. Miroslav Ivanovic, 4 rounds, lightweights

Amine Boucetta vs. Dusan Krstin, 4 rounds, cruiserweights

Jan. 20: Liverpool (ESPN+)

Title fight: Natasha Jonas vs. Mikaela Mayer, 10 rounds, for Jonas’ IBF women’s welterweight title

Jack Cullen vs. Zak Chelli, 12 rounds, For Cullen’s British super middleweight title

Mark Jeffers vs. Germaine Brown, 10 rounds, super middleweights

Karriss Artingstall vs. Lila dos Santos, 6 rounds, women’s featherweights

Jan. 23: Osaka, Japan

Title fight: Kenshiro Teraji vs. Carlos Canizales, 12 rounds, for Teraji’s WBC and WBA junior flyweights title

Title fight: Artem Dalakian vs. Seigo Yuri Akui, 12 rounds, for Dalakian’s WBA flyweight title

Luis Robles Pacheco vs. Tenshin Nasukawa, 8 rounds, junior featherweights

Yuki Yonaha vs. Juiki Tatsuyoshi, 8 rounds, junior featherweights

Jan. 27: Phoenix, Arizona (DAZN)

Jaime Munguia vs. John Ryder, 12 rounds, super middleweights

Jan. 27: Belfast Northern Ireland (DAZN)

Cheavon Clarke vs. Tommy McCarthy, 10 rounds, cruiserweights

Lewis Crocker vs. Jose Felix, 8 rounds, welterweights

Paddy Donovan vs. TBA, 10 rounds, welterweights

Sean McComb vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights

Giorgio Visioli vs. TBA, 6 rounds, lightweights

Emmanuel Buttigieg vs. TBA, 4 rounds, middleweights

Jan. 27: London

Quaise Khademi vs. Jackson Chauke, 12 rounds, flyweights

Ernie Rutherford vs. Tom Ramsden, 6 rounds, super middleweights

Fayek Uddin vs. TBA, 6 rounds, junior lightweights

Numan Hussain vs. TBA, 6 rounds, junior lightweights

Daniel Khan vs. Jules Phillips, 6 rounds, lightweights

Daniel Francis vs. TBA, 6 rounds, welterweights

Mohammed Sameer vs. Berman Sanchez, 4 rounds, middleweights

Alfie Gaskin vs. Genadij Krajevskij, 4 rounds, super middleweights

FEBRUARY
Feb. 3: Las Vegas

Conor Benn vs. Peter Dobson, 12 rounds, welterweights

Austin Williams vs. Connor Coyle, 10 rounds, middleweights

Johnny Fisher vs. TBA, 8 rounds, heavyweights

Feb. 3: London

Dan Azeez vs. Joshua Buatsi, 12 rounds, for the British light heavyweight title

Adam Azim vs. Enock Poulsen, 12 rounds, junior welterweights

Caroline Dubois vs. TBA, 10 rounds, women’s lightweights

Feb. 8: Las Vegas (ESPN/ESPN+)

Title fight: Teofimo Lopez Jr. vs. Jamaine Ortiz, for Lopez’s WBO junior welterweight title

Keyshawn Davis vs. Jose Pedraza, 10 rounds, lightweights

Feb. 10: London

Hamzah Sheeraz vs. Liam Williams, 12 rounds, middleweights

Feb. 16: New York (ESPN/ESPN+)

Title fight: O’Shaquie Foster vs. Abraham Nova, 12 rounds, for Foster’s WBC junior lightweight title

Feb. 16: TBA, Mexico

Title fight: Adrian Curiel vs. Sivenathi Nontshinga, 12 rounds, for Curiel’s IBF junior flyweights title

Feb. 17: Riyadh, Saudi Arabia

Title fight: Tyson Fury vs. Oleksandr Usyk, for Fury’s WBC heavyweight title and Usyk’s WBO, WBA and IBF heavyweight titles

Feb. 24: Tokyo

Title fight: Takuma Inoue vs. Jerwin Ancajas, 12 rounds, for Inoue’s WBA bantamweight title

Title fight: Alexandro Santiago vs. Junto Nakatani, 12 rounds, for Santiago’s WBC bantamweight title

Title fight: Kosei Tanaka vs. Christian Bacasegua Rangel, 12 rounds, for the vacant WBO junior bantamweight title

Jonas Sultan vs. Riku Masuda, 8 rounds, bantamweights

Feb. 24: Orlando, Florida (DAZN)

Edgar Berlanga vs. Padraig McCrory, 12 rounds, super middleweights

MARCH
March 2: Verona, New York (ESPN/ESPN+)

Title fight: Luis Alberto Lopez vs. Reiya Abe, 12 rounds, for Lopez’s IBF featherweight title

Otabek Kholmatov vs. Raymond Ford, 12 rounds, featherweights

March 2: San Juan, Puerto Rico (DAZN)

Title fight: Amanda Serrano vs. Nina Meinke, 12 rounds, for Serrano’s IBF, WBO and WBA featherweight women’s titles

Jake Paul vs. TBA, 8 rounds, cruiserweights

Javon Walton vs. TBA, 4 rounds, featherweights

Title fight: Jonathan Gonzalez vs. TBA, 12 rounds, for Gonzalez’s WBO junior flyweight title

Krystal Rosado vs. TBA, 4 rounds, junior bantamweights

Explore More

Influencer Boxing Schedule 2023

January 13, 2023 0 Comments 0 tags

779 ViewsJANUARY 2023 January 7, 2023 Tolbzter vs Aaron the Carrot -Fez vs Connor Kelly -Callum Kelly vs Chapel -Logan Hallam vs Finn McGwyre -Tolbzter vs Aaron the Carrot January

UFC MMA Fight Schedule 2023

January 13, 2023 0 Comments 0 tags

737 ViewsFEBRUARY February 4, 2023 UFC Fight Night: Lewis vs. Spivak UFC Apex Enterprise, Nevada, United States Heavyweight Derrick Lewis vs. Sergey Spivak Light Heavyweight Jung Da-un vs. Devin Clark

BKFC Fight Schedule 2023

February 25, 2023 0 Comments 0 tags

403 ViewsFebruary 24, 2023 Bare Knuckle Fighting Championship 36: Adams vs. Belcher Heavyweight 120 kg Arnold Adams (c) vs. Alan Belcher For the BKFC Heavyweight Championship. Lightweight 70 kg Bobby